Odpadový expert Hnutí DUHA Ivo Kropáček má důvod slavit. Evropská komise na základě také jeho doporučení nepošle z dotací už ani korunu na výstavbu spaloven. Přednost mají recyklační projekty.

Další a další obce a města umožňují lidem snadnější třídění odpadů, díky čemuž roste míra recyklace i kompostování. Obce, ve kterých jsme plány pomohli vytvořit, jsou skvělým příkladem, že se můžeme všichni zlepšit.

Stojí před námi ale důležitý krok. Zanedlouho bude muset Česká republika konečně přijmout nová pravidla pro nakládání s odpady. Zákony by měly motivovat i ke snížení množství odpadu. Protože nejlepší je, pokud odpad vůbec nevznikne.

Když to jde jinde v Evropě, musí to jít i u nás. Chceme, aby pravidla motivovala k novému pohledu na to, čemu říkáme odpad. Aby místo přeplněných popelnic byly nádoby poloprázdné - protože v nich skončí pouze odpad, který jinak využít nejde. Takže nás čeká hodně špinavé práce.

Na expertní práci a kampaň potřebujeme vybrat 350 tisíc korun. Pojďte do toho s námi. Společně můžeme zajistit, že se Česko nebude koupat v odpadcích.

Už se nám podařilo získat 71.162 z potřebných 350.000 korun. Přidejte se k 104 lidem, kteří se rozhodli posílat svůj pravidelný dar 150 Kč měsíčně Hnutí DUHA.

Pokud nám začnete posílat 150 Kč měsíčně, věříme, že nás budete podporovat alespoň jeden rok. Proto počítáme s částkou 1800 Kč. Děkujeme!

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490