Odpadový expert Hnutí DUHA Ivo Kropáček má důvod slavit. Evropská komise na základě také jeho doporučení nepošle z dotací už ani korunu na výstavbu spaloven. Přednost mají recyklační projekty.

Další a další obce a města umožňují lidem snadnější třídění odpadů, díky čemuž roste míra recyklace i kompostování. Obce, ve kterých jsme plány pomohli vytvořit, jsou skvělým příkladem, že se můžeme všichni zlepšit.

Stojí před námi ale důležitý krok. Zanedlouho bude muset Česká republika konečně přijmout nová pravidla pro nakládání s odpady. Zákony by měly motivovat i ke snížení množství odpadu. Protože nejlepší je, pokud odpad vůbec nevznikne.

Když to jde jinde v Evropě, musí to jít i u nás. Chceme, aby pravidla motivovala k novému pohledu na to, čemu říkáme odpad. Aby místo přeplněných popelnic byly nádoby poloprázdné - protože v nich skončí pouze odpad, který jinak využít nejde. Takže nás čeká hodně špinavé práce.

Na expertní práci a kampaň potřebujeme vybrat 350 tisíc korun. Pojďte do toho s námi. Společně můžeme zajistit, že se Česko nebude koupat v odpadcích.

Už se nám podařilo získat 63.512 z potřebných 350.000 korun. Přidejte se k 95 lidem, kteří se rozhodli posílat svůj pravidelný dar 150 Kč měsíčně Hnutí DUHA.

Pokud nám začnete posílat 150 Kč měsíčně, věříme, že nás budete podporovat alespoň jeden rok. Proto počítáme s částkou 1800 Kč. Děkujeme!

Kontakt

Martina Hlavatá
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490