Výstava bude! Děkujeme všem! Přijďte také.
Muzem Kašperské Hory, od 11. května do října 2018

Šumavská příroda se může pochlubit unikátním obyvatelem. Návrat rysa a vlka, který se v zdejších lesích ukrývá od 80. let, se podařil díky usilovné práci lesníků, ochranářů a milovníků šumavské přírody.

Rys a vlk nachodí měsíčně i stovky kilometrů - ať už kvůli lovu potravy nebo kvůli hledání vhodného protějšku. Když se mu ale postaví do cesty pytlák nebo frekventovaná silnice, často nemá šanci přežít. Nelegální lov chráněných šelem je stále aktuální téma. Najít viníka se nikdy nepodařilo, a lovci tak křehkou skupinu šumavských vlků a rysů ohrožují.

Pokud upytlačí matku, koťata či vlčata často zahynou během pár dní. Odchytit divoké zvíře se povede jen ve zlomku případů. My ale nehodláme jejich pytlačení jen přihlížet! Na Šumavě chceme dělat víc.

Vlčí a rysí hlídky pořádáme už třináct let, dobrovolníci a dobrovolnice každoročně nachodí tisíce kilometrů. A k tomu máme skvělou příležitost uspořádat výstavu přímo v místě, kde má rys svůj domov. Chceme připomenout unikátní příběh návratu vlka a rysa do šumavské přírody, kterému výrazně pomohli právě šumavští obyvatelé. Tehdy věděli, že s rysem můžeme sdílet společný domov.

Víme, že to dokážeme. Potřebujeme ale každého milovníka velkých šelem! Potřebujeme právě vás. Pomozte nám prosím zajistit vlkům a rysům bezpečný domov.

Jak moje peníze pomůžou?

Práce neziskových organizací se neobejde bez pomoci lidí, jako jste vy. Zatímco lobbisté s tučnými rozpočty prosazují zájmy průmyslových podniků, my stojíme při vás. Proto se také neobejdeme bez vaší podpory.

Naše práce má smysl, pokud je promyšlená a dlouhodobá. Jen tak můžeme dosahovat vytyčených cílů. Trvalá podpora pravidelnou měsíční částkou je nejúčinnější, protože nám umožňuje lépe dopředu plánovat naši práci.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490