Chceme chytrou energii!

Tisíce lidí společně s námi shodili návrh nových plateb za elektřinu. Oslavili jsme veliký úspěch, ale teď nás čeká další krok - pohlídat, aby byl další návrh skutečně spravedlivý a podporoval čistou a levnou energii.

Koncem ledna Hnutí DUHA upozornilo na návrh Energetického regulačního úřadu změnit dosavadní způsob účtování elektřiny. Zájem ze strany médií i spotřebitelů byl obrovský. Téma už celé týdny hýbe českou společností a proti návrhu se vyjádřil i premiér.

Ministerstvo průmyslu a obchodu potvrdilo, že by nový systém poškodil skoro 40 % domácností a přes 90 % drobných podnikatelů. Přesně 6 606 lidí proto vyzvalo i díky nám předsedkyni ERÚ, aby svůj návrh přepracovala. Naše práce měla nečekaně rychlý úspěch: pouhých pět týdnů od zveřejnění našich konkrétních výhrad představitelé ERÚ tlaku ustoupili a chtějí návrh úplně přepracovat.

Právě teď je velmi důležité udržet k tomuto tématu pozornost médií, politiků i běžných spotřebitelů. Nedovolíme, aby byl nový návrh prosazen za zády veřejnosti. Komplexní práce energetického experta, sestavení odborných analýz i neustálá komunikace s novináři je ale velmi drahá. Potřebujeme proto i vaši pomoc. Na veřejnou a dostatečně hlasitou propagaci našich námitek a požadavků chceme vybrat 300 tisíc korun.

Svůj mail předsedkyni ERÚ zaslalo přes 6 000 lidí. Představte si, že se na naši cílovou částku složí třeba 750 z nich. Pak každému úplně stačí darovat jenom 400 korun. A pouhých 250 lidí nám pomůže, když každý přihodí 1 200 korun.

Hledáme 50 lidí, kteří nám měsíčně přispějí sumou alespoň 150 korun. Našli jsme jich už 6. Buďte prosím taky jedním z nich!

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490