Bez lesů to ani v pohádkách není ono. A kdyby jen v pohádkách. Nedopusťme, abychom o naše lesy přišli.

Smrkové lesy u nás na tom nejsou dobře. Podle odborníků trápí až 75 % dospělých jehličnatých lesů nemoci a sucho. V podhůří Jeseníků lesníci už druhým rokem těží tisíce hektarů úplně uschlých smrků. Kalamita zasahuje podle Ministerstva zemědělství už do čtyř krajů a nedaří se ji zastavit.
Alt
Alt
Hnutí DUHA společně s vědci, terénními odborníky a tisíci dalších lidí požaduje, aby naše lesy byly zdravé a hospodáři o ně dobře pečovali. I proto jsme připravili balíček návrhů a doporučení, které naše lesy od špatných konců mohou odvrátit. S pomocí tisíců lidí, jako jste Vy, jsme rozhýbali jednání s úředníky a politiky. Zásadní změnu chtějí tisíce lidí z celé republiky a jejich počet každý den roste.

Nechceme nechat lesy hynout. Chceme dobré konce. Záleží na nás všech, jakou krajinu předáme dalším generacím. Zapojte se i Vy do naší kampaně a přispějte na záchranu českých lesů.

Jak moje peníze pomůžou?

Práce Hnutí DUHA se neobejde bez pomoci lidí, jako jste Vy. Zatímco lobbisté s tučnými rozpočty prosazují zájmy průmyslových podniků, my stojíme při Vás. Proto potřebujeme Vaši podporu.

Prosazujeme změny dobré pro lidi i pro přírodu. To můžeme dělat, pokud je naše práce promyšlená a dlouhodobá. Jen díky tomu dosahujeme vytyčených cílů. Pravidelný měsíční dar je pro nás to nejcennější, co nám dáváte. Protože nám umožňujete lépe dopředu plánovat naši práci.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490