Zatímco asfaltem a betonem je pokryta část naší krajiny sedmkrát větší než Praha, volné a nespoutané divoké přírody není v České republice víc, než činí pouhá polovina plochy našeho hlavního města. Chceme jí dát desetkrát větší prostor pro život.

Argumenty pro divočinu

Umožňuje svobodný život vzácným zvířatům a rostlinám, tvoří nenahraditelné přírodní dědictví, ochraňuje nás před suchem a povodněmi, podporuje cestovní ruch i regionální rozvoj, nabízí možnosti pro vzdělávání a výzkum a vzbuzuje odpovědnost za sebe, naše děti a vnoučata. A zachovává pestrou, reprezentativní mozaiku lesů typických pro naši krajinu.

Pro divočinu společně s Vámi

Naše dlouhodobá práce má díky Vám výsledky - díky zapojení 55 000 lidí jsme ubránili národní parky před vážným ohrožením a široká podpora Výzvy za více divoké přírody nám pomohla otevřít dveře k její další ochraně a rozšíření - Ministerstvo obrany projednává, ponechá-li některé ze svých lesů pro ochranu divočiny. Připojte se k patronům a patronkám České divočiny i Vy a přispějte na její ochranu. Společně přesvědčíme politiky a úředníky, aby dali divočině prostor.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490