Před dvaceti lety začalo několik dobrovolníků v rámci Vlčích hlídek monitorovat vlky, vracející se do Beskyd. Kromě vlastního stopování také zajišťovali odstranění nelegálně kladených masitých návnad, pořádali besedy s místními a nastoupili tak začátek dlouhé cesty přípravy naší země na návrat vlků.

Dnes se naše aktivity rozrostly téměř do celé republiky. Zahrnují Rysí hlídky na Šumavě a v Novohradských horách, monitoring a ochranu všech tří velkých šelem v oblasti Beskyd a Javorníků, mapování kočky divoké v rámci moravsko-slovenského pomezí a především vlčí monitoring na rozsáhlém území od Bílých Karpat přes Jeseníky, Broumovsko, Ralsko, severní Čechy, Krušné hory až po Pošumaví. Věnujeme se taktéž osvětě veřejnosti, vzdělávacím programům, pomoci chovatelům, ochraně biotopů a migračních koridorů, tvorbě studií a spolupráci na telemetrii velkých šelem.

To vše zajišťují zaměstnanci a dobrovolníci Hnutí DUHA Olomouc. Pomozte nám prosím nastartovat třetí dekádu úspěšného mapování velkých šelem.


Na zajištění ubytování pro naše dobrovolníky, financování údržby fotopastí a dlouhodobý monitoring v terénu už se podařilo získat 50 100 Kč z potřebných 350 000 korun.

Přidejte se k 29 lidem, kteří se rozhodli posílat svůj pravidelný dar 200 Kč měsíčně Hnutí DUHA.

Pokud nám začnete posílat 200 Kč měsíčně, věříme, že nás budete podporovat alespoň jeden rok. Proto počítáme s částkou 2 400 Kč. Děkujeme!

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490