Před dvaceti lety začalo několik dobrovolníků v rámci Vlčích hlídek monitorovat vlky, vracející se do Beskyd. Kromě vlastního stopování také zajišťovali odstranění nelegálně kladených masitých návnad, pořádali besedy s místními a nastoupili tak začátek dlouhé cesty přípravy naší země na návrat velkých šelem.

Dnes se naše aktivity rozrostly téměř do celé republiky. Zahrnují Rysí hlídky na Šumavě a v Novohradských horách, monitoring a ochranu všech tří velkých šelem v oblasti Beskyd a Javorníků, mapování kočky divoké v rámci moravsko-slovenského pomezí a vlčí monitoring na rozsáhlém území od Bílých Karpat přes Jeseníky, Broumovsko, Ralsko, severní Čechy, Krušné hory až po Pošumaví. Věnujeme se taktéž osvětě veřejnosti, vzdělávacím programům, pomoci chovatelům, ochraně biotopů a migračních koridorů, tvorbě studií a spolupráci na telemetrii velkých šelem.

To vše zajišťují zaměstnanci a dobrovolníci Hnutí DUHA Olomouc. Pomozte nám prosím nastartovat třetí dekádu úspěšného mapování velkých šelem.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490