Přidejte se k 151 lidem, kteří již podpořili Hnutí DUHA svým pravidelným darem.

Hnutí DUHA prosazuje vznik nové plochy divočiny o rozloze alespoň 1 000 hektarů. Divočina v současnosti tvoří pouze 0,3 % území ČR. My to chceme změnit. Věříme totiž, že část přírody si zaslouží být uchráněna od lidských zásahů a ponechána svým vlastním, tajemným zákonům. Prozatím máme vytipovaných 5 lokalit — Makyta v Beskydech, Salaš v Chřibech, krušnohorské Jezeří, Peklo na Libavé a luhy Litovelského Pomoraví.

Co pro to děláme? Vyjednáváme s majiteli pozemků a politiky, vedeme odbornou debatu mezi českými přírodovědci a snažíme se do celého procesu zapojit místní lidi. Navíc spolu s našimi dobrovolníky monitorujeme výskyt ohrožených druhů ve stávajících lokalitách české divočiny a děláme vše proto, aby si našli svůj nový domov i na dalších místech naší přírody.

Arnoštek Mourek

Nevěřil jsem, že kočka divoká existuje. Teď chci, aby se vrátila.

Váš příspěvek podpoří nákup nových fotopastí a monitoring vzácných šelem.

Podpořit

Pan Sirius

Legendární kočka se vrací. Je na lidech, aby jí pomohli.

Váš příspěvek pomůže na svět odborným studiím o české divočině.

Podpořit

Kočka divoká

Pomozte mi najít místa, kde můžu opět svobodně běhat a lovit.

Váš příspěvek přímo materiálně podpoří naše kampaníky v terénu i při vyjednáváních.

Podpořit

Svůj pravidelný dar se Hnutí DUHA rozhodlo zaslat již 151 lidí. Podpořte českou divočinu i vy! Hledáme ještě dalších 119 dárců.

Kočka divoká se vrací. Pomozte jí.

Hledáme místa, kam se může vrátit legendární kočka divoká. Věříme, že v každém srdci je kus divočiny, a proto vás prosíme o podporu. Návrat kočky divoké není věc na jedno odpoledne. Váš příspěvek 200 korun měsíčně bude mít velký význam. Prosím, darujte Hnutí DUHA a podpořte vznik nových lokalit české divočiny.