I vlčátka a rysátka chtějí bezpečný domov


Pomozte nám zastavit jejich nesmyslné umírání

O co jde?

Děkujeme všem, kdo přispěli na rysí výstavu! Přijďte také.
Muzeum Kašperské hory, od 11. května do října 2018
A pojeďte s námi na rysí a vlčí hlídky!

Šumavská příroda se může pochlubit unikátním obyvatelem. Návrat rysa a vlka, který se v zdejších lesích ukrývá od 80. let, se podařil díky usilovné práci lesníků, ochranářů a milovníků šumavské přírody.

Rys a vlk nachodí měsíčně i stovky kilometrů - ať už kvůli lovu potravy nebo kvůli hledání vhodného protějšku. Když se mu ale postaví do cesty pytlák nebo frekventovaná silnice, často nemá šanci přežít. Nelegální lov chráněných šelem je stále aktuální téma. Najít viníka se nedaří, a lovci tak křehkou skupinu šumavských vlků a rysů ohrožují.

Pokud upytlačí matku, koťata či vlčata často zahynou během pár dní. Odchytit divoké zvíře se povede jen ve zlomku případů. My ale nechceme pytlačení jen přihlížet! Chceme dělat víc.

Díky penězům od dárců jsme také dostali skvělou příležitost uspořádat výstavu přímo v místě, kde má rys svůj domov. Nyní připravujeme další vlčí a rysí hlídky, které pořádáme už třináct let. Dobrovolníci a dobrovolnice při nich každoročně nachodí tisíce kilometrů a pomáhají tak zachytit, kde se šelmy vyskytují a jak se chovají.

Potřebujeme každého milovníka velkých šelem! Potřebujeme právě Vás. Pomozte nám prosím zajistit vlkům a rysům bezpečný domov. Pojeďte s námi na hlídky nebo přispějte k ochraně šelem svým darem.

Podpořím Hnutí DUHA

Výše daru

Typ daru

Nevíte si rady?

Volejte nebo pište naší dárcovské podpoře.

Simona Dvořáková · pratele@hnutiduha.cz

608 283 490

Váš dar Hnutí DUHA

Informace o vás

Nevíte si rady?

Volejte nebo pište naší dárcovské podpoře.

Simona Dvořáková · pratele@hnutiduha.cz

608 283 490

Váš dar Hnutí DUHA

Platba

Jaký způsob platby preferujete?

Nevíte si rady?

Volejte nebo pište naší dárcovské podpoře.

Simona Dvořáková · pratele@hnutiduha.cz

608 283 490

Děkujeme, Váš dar je důležitý!

Díky za Váš dar — bez něj by naše práce nebyla možná.

Pokud budete potřebovat poradit, neváhejte se obrátit na kolegyni Simonu Dvořákovou e-mailu pratele@hnutiduha.cz nebo na telefonu 608 283 490.

Rekapitulace vašeho daru

Typ daru:
Číslo účtu:

IBAN

Částka:
Variabilní symbol:

QR kód pro vaši platbu

Některé banky umožňují zadat trvalý příkaz i pomocí QR kódu. Máte-li to štěstí, usnadněte si práci a naskenujte ho pomocí své bankovní aplikace ve formuláři pro zavedení trvalého příkazu.

S vřelým díky a přáním krásného dne
Simona Dvořáková
koordinátorka péče o dárce a dárkyně

Jak moje peníze pomůžou?

Práce Hnutí DUHA se neobejde bez pomoci lidí, jako jste Vy. Zatímco lobbisté s tučnými rozpočty prosazují zájmy průmyslových podniků, my stojíme při Vás. Proto potřebujeme Vaši podporu.

Prosazujeme změny dobré pro lidi i pro přírodu. To můžeme dělat, pokud je naše práce promyšlená a dlouhodobá. Jen díky tomu dosahujeme vytyčených cílů. Pravidelný měsíční dar je pro nás to nejcennější, co nám dáváte. Protože nám umožňujete lépe dopředu plánovat naši práci.

Kontakt

Simona Dvořáková
pratele@hnutiduha.cz
608 283 490