Na podzim se rozjede už dvaadvacátá sezóna Rysích a Vlčích hlídek. Už dávno ale nejde jen o ochranu a monitoring šelem v terénu. Činnost Vlčích a Rysích hlídek se napojila na profesionální výzkum šelmích populací, významnou osvětovou a mediální činnost, poradenství chovatelům hospodářských zvířat… S každým dalším ročníkem hlídek tak stoupá hodnota těchto aktivit, právě kontinuita a dlouhodobost jsou pro ochranu vzácných šelem klíčové.

To se ukazuje i nyní v případě vyšetřování muže z Klatovska, podezřelého z pytláctví rysa ostrovida. Celní správa u něj letos v červnu při domovní prohlídce zabavila mrtvého rysa. Stalo se tak díky informacím, které nám poskytl jeden z místních. Stojíme tak dost možná u historického zlomu v ochraně velkých šelem u nás. Pokud se vyšetřování zdárně ukončí, půjde o první vyřešený případ pytláctví chráněné šelmy v Česku.

Buďte s námi u toho, má to smysl!

Jak moje peníze pomůžou?

Práce Hnutí DUHA se neobejde bez pomoci lidí, jako jste Vy. Zatímco lobbisté s tučnými rozpočty prosazují zájmy průmyslových podniků, my stojíme při Vás. Proto potřebujeme Vaši podporu.

Prosazujeme změny dobré pro lidi i pro přírodu. To můžeme dělat, pokud je naše práce promyšlená a dlouhodobá. Jen díky tomu dosahujeme vytyčených cílů. Pravidelný měsíční dar je pro nás to nejcennější, co nám dáváte. Protože nám umožňujete lépe dopředu plánovat naši práci.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490