Před pár měsíci se za divočinu v národních parcích postavilo více než 55.000 lidí. Všichni ti, kteří nebyli lhostejní, dokázali zastavit destrukci národních parků a prosadit dobrou novelu zákona. Toužebně očekávaný úspěch naší společné a trochu nečekané kampaně za divočinu (nejen) v národních parcích. Pro její dotažení však potřebujeme vaši pomoc - vytáhnout pomyslnou sekeru!

Kampaň byla totiž „čárou přes rozpočet“ nejen developerům a spekulantům, ale i pro nás. Nepočítali jsme, a to doslova a do písmene, že někteří senátoři, senátorky a nakonec i prezident budou chtít naše národní parky zlikvidovat.

Do náročné několikaměsíční kampaně jsme museli vložit prostředky, s jejichž vydáním jsme nepočítali. Nyní stojíme před rozhodnutím, jak se „sekerou“ v rozpočtu vypořádáme. Zvlášť, když po dvaceti letech ochrany nejvzácnější české přírody víme, že ani teď není vyhráno na dobro. Aktuálně musíme rozhodnout o tom, kolik lidí a zdali vůbec bude moct v této důležité práci dál pokračovat.

Naše nejkrásnější příroda čeká na rozdělení do zón ochrany a sepsání zásad a plánů, jak se o ni bude pečovat. Nechceme v ní nechat řádit pily a sekery. Pomozte expertům Hnutí DUHA dotáhnout naše společné úsilí, ochranu divočiny (nejen) v národních parcích, do konce. Záleží na vaší pomoci, kdy a kde se česká divočina bude moct rozvinout.

Jedním z našich expertů je už dlouhá léta Jaromír Bláha, přezdívaný Chrobák. Za divočinu se pere každý den už dvacet let. Jeho neuvěřitelná výdrž je malým zázrakem. Skvěle jej doplňuje Martin Voráč. A i když osekáváme rozpočet, nechceme nechat osekávat divočinu. Zatím to ale vypadá, že na jejich další práci budeme mít kvůli nákladům na kampaň jen polovinu potřebných prostředků. Pomozte nám prosím tento sehraný tandem mezi námi udržet. Aby mohli na divočinu nadále dohlížet, potřebujeme právě teď peníze od lidí, jakými jste Vy.

Pořád chceme divočinu a díky Vaší podpoře další úspěch bude náš společný.

Děkujeme!

Už se nám podařilo získat 416.710 z potřebných 750.000 korun. Přidejte se k 305 lidem, kteří se rozhodli posílat svůj pravidelný dar 180 Kč měsíčně Hnutí DUHA. Podpořte českou divočinu i vy! Hledáme ještě dalších 95 dárců.

Pokud nám začnete posílat 180 Kč měsíčně, věříme, že nás budete podporovat alespoň jeden rok. Proto počítáme s částkou 2160 Kč. Děkujeme!

Jak se dozvím, co se s mými penězi děje?

O tom, čeho jsme společně dosáhli, Vás budeme informovat prostřednictvím našeho Magazínu, webových stránek a výroční zprávy. Nejaktuálnější informace můžete sledovat na Facebooku či Twitteru. Nebo si nechte posílat 1x za 14 dní krátký souhrn naší práce do Vaší emailové schránky.

Kontakt

Jana Vondrová
pratele@hnutiduha.cz
545 214 431 · 608 283 490